Vaša spokojnosť je naším cieľom.

Spevník - Kapucíni & Stanley

12,00 s DPH 10,91 € bez DPH
307,86 CZK s DPH 279,87 CZK bez DPH
Doba dodania: Ihneď k odberu
Výrobca:
Obj. čislo:
9788097336417i20687
Autor
kolektív autorov
Počet strán
256
Rok vydania
2020
Väzba
viazaná / tvrdá obálka
Skladové množstvo
165

Spevník - Kapucíni & Stanley

Spevník - Kapucíni & Stanley, obsahuje 213 piesní, ktoré vyšli v pribehu rokov 1991 - 2019 na 20 hudobných nosičoch. Autorsky sa na nich podieľalo zhruba 30 textárov a 20 hudobných skladateľov. 

Vychádza pri príležitosti 25. výročia vzniku kapely.

Podstatnú časť spevníka tvoria piesne jubilujúceho hudobného združenia Kapucíni & Stanley, ku ktorým pribudol bonusový materiál v podobe skladieb z dielne Michala a Lukáša Hirka, kapely Felice, kapucínov Jakubarafaela Blahoslava Pataya a Milana Majdu.

Z predslovu Michala Hirka:

V priebehu posledného štvrtstorocia som sa velakrát stretol so záujmom o spevník našich piesní. Najintenzívnejšie to bolo koncom devätdesiatych rokov. Vtedy sme sa pokúsili vyjst v ústrety našim fanúšikom a vydali sme jednoduchý, podomácky kopírovaný a hrebenovou väzbou spájaný samizdat. Vyšiel v skromnom náklade a obsahoval všetky naše dovtedy vydané piesne. Rýchlo sa rozobral a my sme sa na niekolko dalších rokov prestali touto témou zaoberat.

Cas plynul, piesní stále pribúdalo a nahrávali sa nové a nové hudobné nosice. Až sme si uvedomili, že by bolo dobré urobit v tom poriadok a prípadne to aj vydat. Lenže stále nebol dostatocný dôvod, aby sme sa do toho naozaj pustili.

Až prišiel jubilejný rok 2020. Presne 20. apríla to bolo 25 rokov, co sme stáli po prvý raz na spolocnom pódiu. Kapucíni a Stanley. Ten den vnímame ako zrod našej kapely. Dost dobrý dôvod na to, aby sme dali do poriadku jeden vážny rest z minulosti.
Dnes, ked je už takmer všetko na webe, uvažovali sme nad cisto digitálnou formou spevníka. Lenže web nie je všade. A tak sme sa rozhodli, že v prvej línii uprednostníme tlac. Co sa bude diat neskôr, nechávame otvorené. Okrem toho tento sumár piesní nemá byt len pomôckou pre hudobníkov. Texty sa dobre cítajú aj tým, ktorí si radi odfiltrujú tóny a harmónie a sústredia sa len na poetickú zložku jednotlivých skladieb.

Pevne verím, že SPEVNÍK Kapucíni & Stanley si nájde svoje miesto aj u Vás a bude Vám príjemným spolocníkom. 

Parametre

Autor kolektív autorov
Počet strán 256
Rok vydania 2020
Väzba viazaná / tvrdá obálka
Skladové množstvo 165

Potrebujem poradiť / Chcem sa opýtať

Otázka k tovaru: Spevník - Kapucíni & Stanley - (9788097336417i20687)

verify

* Tento údaj je povinný

 • Telefonické objednávky
  +421 905 772 844

 • Doprava zadarmo
  pre objednávky nad 49 €
 • Zákaznícky servis
  Vaša spokojnosť je naším cieľom
 • Dodávame produkty
  priamo od výrobcov
 • benedetto.sk

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.